Cool-awa sztuka życia II (2020)

To nasz aktualny projekt będący kontynuacją dotychczasowych działań. Jak zwykle stawiamy przede wszystkim na aktywizację społeczną osób z niepełnosprawnościami oraz uświadamianie ich potrzeb.

W ramach projektu odbędzie się:

1. Integracyjny turniej gry w kręgle

To znakomity sposób na połączenie sportu, zabawy oraz integracji społecznej w jednym miejscu. Kręgielnia U7 w Gdyni (jedyna z możliwością dostania się przez osoby poruszające się na wózkach) nie jest jednak kompleksowo dostosowana dla potrzeb „wózkowiczów”. Tory są małe i blisko siebie dlatego przy takiej liczbie uczestników konieczne jest wynajęcie większej liczby torów tak by na jeden tor przypadało 5 wózkowiczów. Turniej odbędzie się na 5 torach, jeden zadedykowany osobom chodzącym z innymi rodzajami niepełnosprawności niż ruchowa. Uczestnicy projektu przekonają się, ile działań trzeba wykonać wykonać w celu zorganizowania wydarzenia sportowego.

2. Zajęcia ceramiczno-plastyczne

Warsztaty decupage z elementamiceramiki i plastyki przeprowadzone przez Pracownie Artystyczną Art
Babette i Joannę Damrat. To doskonała forma rehabilitacji dłoni uczestników z porażeniem
czterokończynowym, a do tego okazja do spędzenia czasu z przyjaciółmi. Poprzez łatwe i zabawne formy nauczymy się podstaw sztuki decupage na dowolnie wybranym przedmiocie.

3. Zabawa andrzejkowa

W poprzednich edycjach każdorazowo wydarzeniem organizowanym samodzielnie była jednogłośnie wybiuerana zabawa andrzejkowa. W tym roku postanowiliśmy zorganizować ją ponownie, jednak ale uczestnicy będą musieli samodzielnie poszukać lokalu dostosowanego do swoich potrzeb, prowadzić rozmowy negocjacyjne, czy zorganizować dodatkowe atrakcje. Duże zainteresowanie tym wydarzeniem przez okoliczne środowisko osób pełnosprawnych udowadnia, iż dalej jeszcze rządzi światopogląd, że osoby z niepełnosprawnościami się nie mogą dobrze bawić, uśmiechać czy tańczyć na wózku. Przełamujemy ten stereotyp i to z wielkim hukiem ku zdziwieniu wszystkich „gapiów”!

4. Warsztaty świąteczne i wigilia

Warsztaty mające na celu pokazanie, jak w łatwy sposób można samodzielnie wykonać dekoracje Świąteczne. Grupa najaktywniejszych uczestników zorganizuje również spotkanie świąteczne Świąteczne, przygotuje drobne potrawy, symbolicznie życzenia i dzielenie się opłatkiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *