• Cool-awa sztuka życia (2019)

  Projekt zakładał cykl spotkań, wydarzeń i wyjazdów, mających wpłynąć na wzrost samodzielności, samooceny oraz  samoakceptacji osób z niepełnosprawnościami. Warsztaty z dietetykiem, spotkania z naturą i trening sprawności i samodzielności, to tylko niektóre z zaplanowanych dla członków stowarzyszenia atrakcji. Łącząc przyjemne z pożytecznym poznawaliśmy  otaczający nas świat fauny i flory uczyliśmy się, jak segregować śmieci czy oszczędzać energię. Dbaliśmy o rozwój psychiczny i fizyczny, uczyliśmy się sprawnie rozwiązywać problemy, poruszać się w przestrzeni miejskiej i szukać pomocy, gdy jest ona niezbędna, a także nawiązywaliśmy nowe kontakty i przyjaźnie.

 • Samodzielny krok (2018)

  Głównym celem projektu była aktywizacja społeczna osób niepełnosprawnych. Przedstawienie aktywnego, zdrowego sposobu życia, nauka nawiązywania relacji z rówieśnikami, wspólnego spędzania czasu oraz zachęcanie do dążenie do samodzielności, a także wzmocnienie zdrowia psychicznego i fizycznego i wykształcenie umiejętności potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania w społeczeństwie.

 • Taniec – sposób na życie! (2018)

  Taniec to sport, który istnieje od lat, różnorodność konkursów tanecznych i szkół tańca wzrasta z każdym rokiem.  W Polsce jest niewiele jest jednak klubów, w których mogą trenować osoby z niepełnosprawnościami. Spora część z nich znajduje się w zupełnie niedostosowanych budynkach, więc mimo chęci wózkowicze nie są w stanie swobodnie się tam dostać.

 • Obóz sportowo-taneczny (2018)

  Dzięki wsparciu naszych cudownych wolontariuszy w dniach 17-22 czerwca mieliśmy możliwość uczestniczyć w wyjątkowym obozie sportowo-tanecznym dla osób poruszających się na wózkach. Czas ten spędziliśmy w fantastycznym ośrodku w Wilkasach na Mazurach, korzystając z uroków tej pięknej okolicy, dzięki czemu mogliśmy nie tylko szlifować nasze umiejętności taneczne, lecz także spróbować sportów wodnych. Nie obyło się oczywiście bez mnóstwa emocji i śmiechu! 🙂

 • Zdrowo i aktywnie II (2017)

  W roku 2017 zorganizowaliśmy cykl wydarzeń w ramach projektu ZDROWO I AKTYWNIE II, którego głównym celem była integracja „dwóch światów” oraz zwrócenie uwagi na problemy osób z niepełnosprawnościami, ale także wsparcie ich samych w dążeniu do większej samodzielności.

 • Marzenia na szlak (2016)

  Grupa ludzi z marzeniami, pasjami, wyciągnięta z czterech ścian domowych, w tym roku ZDOBYWA GÓRY! Wszystko się zaczęło dzięki projektowi Gdyńskiego Centrum Sportu „Gdyńskie Poruszenie”, ktoś nas zachęcił do aktywności fizycznej, do spotkań, do pracy nad sobą.To nic że poruszamy się na wózkach, to nic że w większości mamy porażone ręce i nogi…mamy cudownych wolontariuszy którzy nam pomagają w realizacji planów.Zamarzyło nam się jednak coś więcej, chcieliśmy dotrzeć, tam gdzie teoretycznie nie możemy bo wózek przekreśla nasze szanse. Chcemy łamać stereotypy, walczyć z własnymi słabościami… chcemy żyć pełnią życia.