Taniec – sposób na życie! (2018)

Taniec to sport, który istnieje od lat, różnorodność konkursów tanecznych i szkół tańca wzrasta z każdym rokiem.  W Polsce jest niewiele jest jednak klubów, w których mogą trenować osoby z niepełnosprawnościami. Spora część z nich znajduje się w zupełnie niedostosowanych budynkach, więc mimo chęci wózkowicze nie są w stanie swobodnie się tam dostać.

Nic więc dziwnego, że zajęcia taneczne zaproponowane w ramach projektu Stowarzyszenia Cool-awi „Zdrowo i aktywnie II” w 2017 r. od razu cieszyły się ogromną popularnością. Skierowane były one wyłącznie do osób  poruszających się na wózkach, tymczasem okazało się, że budzą one zainteresowanie również m.in. osób niepełnosprawnością wzroku czy słuchu.

Postanowiliśmy więc w przyszłości rozszerzyć  ofertę, tak aby również mogły one skorzystać ze wszystkich  korzyści, jakie przynosi taniec. Zajęcia odbywały się dwa razy w tygodniu.  Jeden dzień poświęcony był, podobnie jak ma to miejsce w przypadku profesjonalnych tancerzy, na rozciąganie i pracę nad ciałem, a także elementy choreoterapii, czyli pracy nad zmysłami, rytmikę, ćwiczenia sprzyjające budowaniu poczucie ciała w przestrzeni, wyciszeniu i relaksacji.  Drugi trening upływał natomiast na tworzeniu choreografii oraz systematycznej pracy nad elementami tworzącymi układy grupowe.

Celem zajęć prowadzonych przez Karinę Kociniewską, dyplomowaną i instruktorkę tańca terapeutycznego, nauczycielkę rytmiki, tancerkę i choreografkę, było przede wszystkim rozwijanie pasji, uczenie systematyczności oraz dążenie do pracy nad sobą i swoim ciałem. Sprzyjało to poprawie samopoczucia,a także sprawności fizycznej oraz wyglądu uczestników oraz dało im mnóstwo radości i satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *